tarkaed-logo-svg

ROHELINE TEEKOND. JÄTKUSUUTLIK AIANDUS

Tarkaed.ee

Tere tulemast veebikeskkonda, mis tutvustab Sulle jätkusuutlikke aiandusvõtteid. 

Leht avaneb täielikult 7. juulil 2024. Ühtlasi oled siis oodatud Tartumaal Kurista külas toimuvale Targa aia päevale- loe lähemalt altpoolt!

Permakultuur, taaskasutus, ressursisäästlik aiandamine, kompostimine ja teised looduslähedased aiapraktikad on targa aedniku tööriistad. Tark aed tähendab, et oskad oma kasutada oleva aia võimalusi maksimaalselt ära kasutada, tehes seda loodushoidlikul ja säästval moel. Loe, uuri, saa teadlikumaks ja rakenda seda, mis Sinu aia ja elustiiliga sobib!

Jaago talu perenaine Inga oma aias

Pole oluline, kas Sul on kasutada suur maalahmakas või vaid mõni rõdupott, kas kasvatad kabatšokke või kukekannuseid, siit lehelt leiad ideid ja tuge oma aia, peenramaa või istutusala kujundamiseks rohelisel, jätkusuutlikul ja säästlikul moel. 

7. juulil on Jaago talus targa aia päev

7. juulil kell 10.00-17.00 on kõik aia-, lille- ja peenramaahuvilised oodatud Jaago tallu Kurista külas, kus toimub maailma esimene Targa aia päev. 

Jaago talu ja Targa aia perenaine Inga Talvis on uudishimulik aiapidaja, keda eelkõige kütkestab aiapidamise ökonoomsus, lihtsus ja kooskõla looduse ja keskkonnaga. “Tark aed on ellu kutsutud selleks, et otsida võimalusi ja viise jätkusuutlikuks ja roheliseks aiapidamiseks,” ütleb Inga.

Mitmekesine programm

Aiapäeva eesmärk on tekitada huvi säästlike aiavõtete vastu ja avada uks erinevatesse põnevatesse teemadesse, mis seda puudutavad- näiteks põhupakipeenra rajamine, kompostimine, kääritised ja taimsed kahjuritõrjemeetodid, pisipinnaaiandus, permapeenra rajamine, aga ka taimeportreede pildistamine nutielefoniga ja umbrohukimbud. “Ootame Targa aia kogukonda kõiki, kellele aiapidamine põnevust ja rõõmu pakub,” ütleb perenaine.   

Targa aia päevale on oodatud nii suured kui väikesed. Tasuta töötoad, ühepäevakohviku mõnusad maitsed, lastetegevused, nutikad aianipid ja rohevahetus- tegevust jagub terveks päevaks. Õuel tervitavad külalisi pere lemmikud ja tutvuda saab jänku- ja kanaaia asukatega. 

  • 00PÄEVA
  • 00TUNDI
  • 00MINUTIT
  • 00Sekundit